شاتله انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند

شاتله: انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند بین الملل اسکاتلند استقلال

گت بلاگز وب‌گردی نحوه اعمال قانون خودروهای فرسوده چگونه است؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تجهیزات هوشمند در تشخیص تخلف “تردد خودروهای فرسوده” نقش کلیدی دارد و پلیس با هر بار بررسی مدارک رانندگان متخلف، راجع

نحوه اعمال قانون خودروهای فرسوده چگونه است؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سردار تقی مهری مدیر پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص برخورد پلیس راهور با خودروهای فرسوده، اظهار کرد: ماده 9 قانون پیگیری به تخلفات رانندگی شعرهای می دارد؛ مأموران باید در صورتی مدارک رانندگان را مطالبه کنند که شاهد تخلف از سوی راننده باشند یا راننده تحت تعقیب قضائی یا انتظامی باشد.

عبارات مهم : قانون
وی افزود: بنا به فحوای مفاد این ماده قطعا متوقف نمودن موقت وسیله نقلیه زمانی از سوی پلیس صورت می گیرد که تخلفی از راننده ماشین مشاهده شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه تشخیص تخلف تردد فرسودگی ماشین با چشم عادی قابل تشخیص نیست، بیان کرد: کسانی این بیانات را مطرح می کنند که چشمان هر لحظه باز و بیدار پلیس را به علت عدم اطلاع علمی و عملی از قوانین و اجرای مقررات، بسته اند در حالی که با کمترین مطالعه در مقررات و بررسی کارشناسی، این مهم را دریافت می کردند.

سردار مهری ادامه داد: در سال 95 بیش از 6 میلیون اعمال، اجرای قانون و صدور جریمه جهت تخلفاتی مثل نداشتن “معاینه فنی”، “دودزا بودن وسیله نقلیه” و سایر نقص های فنی به وسیله پلیس راهور صادر شده است که پلیس راهور را از هر دفاعی بی نیاز می کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه جهت تشخیص تخلف “تردد خودروی فرسوده” استفاده از تکنولوژی های روز ضرورت دارد، خاطر نشان کرد: صرفا سیستم های هوشمند قادر خواهند بود با رصد و تشخیص این عنوان جریمه مورد نیاز را نیز صادر کنند که البته در این خصوص تعاملات و مشورت هایی با وزارت کشور داشتیم تا ان شاءالله با راه اندازی تجهیزات کنترلی هوشمند، نسبت به کنترل تردد خودروهای فرسوده هشت کلان شهر کشور اقدام اساسی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: البته در خصوص تزریق تجهیزات کنترلی هوشمند نسبت به تشخیص و تردد خودروهای فرسوده مشورت هایی با وزارت کشور صورت گرفته هست.

سردار مهری گفت: پلیس راهور با مشاهده هرگونه تخلف از سوی راننده، وسیله نقلیه را متوقف و حین بررسی مدارک، اگر ماشین از نوع فرسوده به لحاظ سنی باشد، نسبت به اعمال قانون و صدور قبض جریمه اقدام خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | راننده | وسیله نقلیه | وسیله نقلیه | اعمال قانون | خودروهای فرسوده | پلیس راهور | جریمه رانندگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog