شاتله انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند

شاتله: انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند بین الملل اسکاتلند استقلال

گت بلاگز علمی پزشکی آمار روبه رشد سرطان‌های ریه در کشور ، در صدد ورود بیمه به ایمونوتراپی سرطان‌های کشور هستیم

رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی کشور عزیزمان ایران گفت: با توجه به آمار سرطان در کشور بحث ایمونوتراپی با ورود بیمه در سال‌های آتی پاسخگوی بیماران سرطانی خو

آمار روبه رشد سرطان‌های ریه در کشور ، در صدد ورود بیمه به ایمونوتراپی سرطان‌های کشور هستیم

محمدرضا قوام نصیری مدیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: ایمونوتراپی یک از درمان های سرطان در کنار شیمی درمانی است و در نظام سلامت جای کار بسیاری دارد.
وی افزود: سرطان ریه و امثال آن مثل ملانوم بدخیم پوست، ضایعات روده بزرگ و موارد دیگر با ایمونوتراپی تا حد زیادی اصلاح می یابد، ولی باید بدانیم ضایعات سرطانی با بهره گیری از ایمونوتراپی صرف اصلاح نمی یابند و اگر در کنار شیمی درمانی و ملاحظات خاص مسیر خود را طی کند بهبودی حاصل می شود.
قوام نصیری گفت: درمان های هدفمندی که در حال حاضر با استفاده از دارو هایی که در بحث ایمونوتراپی استفاده می شود یک حالت خاصی را به وجود آورده و کشور ما طی پنج یا شش سال کارهای خوبی را انجام داده است و با توان محققان و عرصه پزشکی می توان به آینده ایمونوتراپی کشور امیدوار بود.
وی اظهار داشت: تحقیقات نشان داده سرطان هایی از جمله سرطان های ریه با ایمونوتراپی اصلاح پیدا کرده و سال ۲۰۱۵ مشاهدات و تحقیات بنده در وین اتریش و همچنین سال گذشته در آسیا گواه توانمندی محققان در عرصه ایمونوتراپی و ارائه مطالب علمی در مجامع بین المللی هست.
قوام نصیری در ادامه گفت: درمان سرطان بحث ترکیبی و مداخلاتی است که در حال حاضر دارو درمانی، شیمی درمانی و رادیوتراپی بنابر صلاحدید دکتر به بیمار توصیه می شود که در بحث درمان سرطان با استفاده از دارو های تازه کلیات پرسشها ایمنی مدنظر محققان ایرانی قرار گرفته است و از آنجایی که در ارتباط با سرطان معمولا سیستم ایمنی با هر نوع تهاجمی که از خارج بدن وارد بدن شود مداخله می کند این بحث بطور جد در حال پیگیری از سوی محققان هست.
وی تصریح کرد: از آنجایی که بعضی سرطان ها مثل سرطان های دهانه رحم با ویروس همراه است در بعضی مواقع بعضی ویروس ها را پیدا نمی کنیم، متخصصین ما ترشحات مواد متلاشی از ویروس ها را اندازه گیری کرده و بحث ضعیف شدن سیستم ایمنی مورد بحث و بررسی قرار می دهند و باید این نوع درمان را بطور جدی در درمان سرطان کشور مطرح کنیم.
قوام نصیری گفت: ایمونوتراپی امروزه در بحث درمان سرطان ها مطرح شده است و هم راستای شیمی درمانی قرار دارد، لیکن در درمان بعضی از سرطان ها شیمی درمانی به نتیجه نمی رسند که در بحث سرطان های بسیار بدخیم بحث ایمونوتراپی زیاد مورد بحث و بررسی قرار گرفته هست.
قوام نصیری افزود: سرطان های ریه در کشور رو به زیاد کردن است و در این زمینه آگاهی های خوبی به جامعه نداده ایم و محققان باید ایمونوتراپی در درمان این سرطان را جدی تر دنبال کنند، لیکن انواع شیمی درمانی نتیجه های مطلوبی نداشته و باید درمان هدفمند با ایونوتراپی در کشور را مدنظر درمان قرار دهیم.
رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی کشور عزیزمان ایران در ادامه با تاکید بر روش ایمونوتراپی یادآور شد: هزینه درمان این روش بالاست، چون هزینه درمان در بیمه دیده نشده و داروهای تازه در یکی دو سال آینده نیازمند ورود بیمه و تربیت نیروی متخصص است که درصدد تربیت و اعزام پنج نفر در سال در مجامع بین المللی و بهره مندی در مراکز داخلی کشور هستیم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایمنی | ویروس | درمانی | محققان | سرطان ریه | درمان سرطان | شیمی درمانی | سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog