شاتله انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند

شاتله: انگلیس انگلیس برگزاری استقلال وزیر اول اسکاتلند بین الملل اسکاتلند استقلال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم / هیچ‌کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد ، جهانگیری

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: در سال گذشته بر اساس آمار بیش از ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و در ۶ ماهه امسال نیز ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد.

در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم / هیچ‌کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد ، جهانگیری

جهانگیری: در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم /هیچ کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد

عبارات مهم : اشتغال

معاون اول مدیر جمهور گفت: در سال گذشته بر اساس آمار بیش از ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و در ۶ ماهه امسال نیز ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاحیه فاز نخست شرکت فولاد کاوه اروند که امروز در شهرک صنعتی خرمشهر برگزار شد اظهار داشت: مردم باید احساس کنند امروز نظامی در کشور عزیزمان ایران حاکم است که قادر است پرسشها مردم را برطرف کند و کارآمدی هر نظام در این است که قادر باشد گرهی از زندگی مردم باز کند.

در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم / هیچ‌کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد ، جهانگیری

وی افزود: جهت گیری اقتصاد مقاومتی به سمتی بوده که بتوانیم پرسشها را برطرف کنیم و با تکان هایی که از بیرون انجام می گیرد زیاد آسیب نبینیم و مهم این است که شالوده اقتصاد به هم نریزد.

جهانگیری گفت: 2 مسئله در دستور کار ما هست، اول این که بدانیم بعد از سی و چند سال از عمر انقلاب هیچ کس سر گرسنه بر زمین نگذارد.

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: در سال گذشته بر اساس آمار بیش از ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و در ۶ ماهه امسال نیز ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد.

معاون اول مدیر جمهور گفت: این که هیچ کس از مبلغی که حداقل های زندگی را تأمین می کند حقوق کمتری نداشته باشد امیدواری ما است که این کار را در کمیته امداد لحاظ کردیم و این عدد در بودجه سال آینده گذاشتیم.

جهانگیری با اشاره به مسئله اشتغال عنوان کرد: این عنوان هیچ راهکاری به جز زیاد کردن تولید ندارد و این که ظرف اقتصاد کشور چقدر قادر است شغل تولید کند واضح و مشخص است.

وی گفت: مهم این است که بتوانیم ظرفیت اقتصاد کشور را بزرگ کنیم و این جهت عنوان باید پیش نیازهای آن را ایجاد کنیم و دنبال این نباشیم تا دیگران را بازخواست کنیم که جهت اشتغال چه کار کردید.

در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم / هیچ‌کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور تصریح کرد: ابتدای امسال مقام معظم رهبری در مشهد مقدس فرمودند تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی بنابراین به دنبال این نباشیم که با بازخواست کردن دیگران بخواهیم میزان اشتغال را به دست آوریم. هرکسی باید به این توصیه توجه کند که خودش جهت رسیدن به این شعار چه کمکی کرده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در ادامه صحبت فرمودند پیش نیاز تولید و سرمایه گذاری امنیت سرمایه گذاری هست، امروز صبح در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی به اعضای ستاد اعلام کردم که مباحث مهم را عنوان کنیم و بگوییم که جهت آن ها چه اقداماتی باید انجام شود.

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: در سال گذشته بر اساس آمار بیش از ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و در ۶ ماهه امسال نیز ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد.

جهانگیری ادامه داد: تاکید بر این است که باید یک امر و نهی در این ستاد انجام شود ولی این اتفاقات نیازمند یک اختیاراتی هست، نافذالکلمه یعنی اینکه حرف باید نفوذ داشته باشد و هرکجای این کشور که با ستاد اقتصاد مقاومتی سر و کار دارد باید حرف های ستاد اقتصاد مقاومتی در آن نفوذ و برد داشته باشد.

وی افزود: ایجاد اشتغال نیازمند یک فضای محیطی، منابع، مدیر و زمینه فعالیت خوب هست. در زمینه محیطی همه باید کمک و همکاری کنند و با دعوت از بخش شخصی خارجی این روند را توسعه دهیم. به مدیران کشورفرصت کار کردن دهیم لیکن نتیجه این کارها با رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال همراه است.

در شش ماهه امسال ۶۵۰ هزار شغل ایجاد کردیم / هیچ‌کس نباید سر گرسنه بر زمین بگذارد ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور عنوان کرد: در سال گذشته بر اساس آمار بیش از 600 هزار شغل ایجاد کردیم و در 6 ماهه امسال نیز 650 هزار شغل ایجاد شده است لیکن ظرفیت کشور به همین میزان است و جهت زیاد کردن این میزان باید کارهای جدیدی انجام شود.

وی با بیان اینکه در بودجه سال 97 تلاش شد کارهای جدی جهت زیاد کردن اشتغال و تامین منابع انجام شود، گفت: در بودجه سال آینده تلاش شده است که جهت استفاده از منابع خارجی اشتغال بیشتری داشته باشیم.

جهانگیری افزود: امیدواریم که در سال 97 با کمک همه ملت کشور عزیزمان ایران به خاص فعالان اقتصادی بیش از روال عادی که حدود 600 تا 650 هزار شغل است ایجاد اشتغال کنیم البته تا حد زیادی در این زمینه سیاست های مورد نیاز انجام شده است هست. سال گذشته برنامه داشتیم که به صنایع کوچک و متوسطی که دچار مسئله هستند کمک کنیم ودر این زمینه بیش از 22 هزار صنایع کوچک راه اندازی شدند.

وی با بیان اینکه در امسال دستور دادیم 30 هزار میلیارد تومان منابع به صنایع کوچک و میانگین تخصیص داده شده است یابد، عنوان کرد: شرایط استان خوزستان از تمام جاهای دیگر بهتر و مناسب تر است و هیچ کس نمی تواند این استان را نادیده بگیرد لیکن بااهمیت ترین و استراتژیک ترین استان کشور است.

معاون اول مدیر جمهور تصریح کرد: در زمینه مباحث صنعتی خوزستان حرف اول و دوم را می زند و بدون تردید مهمترین استان کشاورزی است به طوری که حضرت امام می فرمودند استان خوزستان به تنهایی می‎ تواند آذوقه کل ملت کشور عزیزمان ایران را تامین کند.

وی افزود: اراضی 550 هزار هکتاری که مقام معظم رهبری در سفرشان به خوزستان عنوان کرده بودند 850 هزار هکتار اراضی در این نقطه احیا و آباد شود که در سال 1392 همزمان با نخستین سفر مدیر جمهور تقریبا تصمیم گرفته شد همان قولی که در سال 1375 به وسیله مقام معظم رهبری داده شد، پیگیری شود .

جهانگیری با بیان اینکه از مقام معظم رهبری خواستیم از طریق صندوق ذخیره ملی جهت احیای طرح 550 هزار هکتاری استفاده کنیم، گفت: فاز نخست طرح 550 هزار هکتاری انجام و فاز دوم در حال اجرا است.

وی گفت: اروند یکی از مهمترین پرسشها و نقاط استراتژیک کشور کشور عزیزمان ایران با کشور عراق هست، ما بدون تردید با دولت عراق برداریم ولی اصرار داریم که باید سریعتر مسئله اروند حل شود لیکن حیاط اقتصادی آبادان وخرمشهر به اروند گره خورده است.

معاون اول مدیر جمهور گفت: دومین گام ما جهت اقتصاد این منطقه وصل راه آهن شلمچه به بصره و سپس راه اهن سراسری عراق است.

واژه های کلیدی: اشتغال | اقتصاد | اقتصادی | جهانگیری | مقام معظم رهبری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog